weterynaria pszczyna
   weterynarz pszczyna STRONA GŁÓWNAweterynarz pszczyna  ZAKRES USŁUGweterynarz pszczyna  LEKARZE weterynarz pszczyna DOJAZD weterynarz pszczyna LINKI weterynarz pszczyna PORADY weterynarz pszczyna KONTAKT

CZYLI O CO NAJCZĘŚCIEJ NAS PAŃSTWO PYTAJĄ ...

Jak często należy odrobaczać zwierzę i jaki lek wybrać ?

  Z naszych badań i wieloletnich obserwacji wynika, że na terenie powiatu pszczyńskiego występuje duże zanieczyszczenie środowska pasożytami. Dlatego zalecamy odrobaczanie dorosłych psów i kotów co 3-4 miesiące. Młode zwierzęta do pierwszego roku życia, odrobaczamy częściej, co miesiąc lub dwa. Pasożyty lub ich jaja można przynieść na butach lub ubraniu do mieszkania. Dlatego zasady odrobaczania są jednakowe dla zwierząt, które codziennie wychodzą na spacery jak i dla tych co spędzają cały czas w domu lub mieszkaniu.

Jaki jest najlepszy preparat przeciwko pchłom i kleszczom ?

W tym przypadku najlepszy to znaczy najskuteczniejszy. Do wyboru mamy obroże oraz preparaty spot-on czyli tzw. "kropelki na kark". Skutecznośc tych środków zależy od wrażliwości pasożytów skóry oraz od odpowiedniego zastosowania i doboru ilości środka do masy ciała zwierzęcia. U psów i kotów trzymanych wewnątrz budynków, pchły mogą występować przez cały rok, niezależnie od pogody. W Polsce kleszcze wykazują swoją aktywnośc od marca do początku listopada. Postacie dorosłe są aktywne w temperaturze 5 st.C, zaś nimfy w temperaturze 8 st.C. Dlatego nawet w trakcie łagodnej zimy możemy spotkać kleszcze.

Kiedy i przeciwko jakim chorobom szczepić psa ?

przychodnia weterynaryjna pszczyna

Kiedy i przeciwko jakim chorobom szczepić kota ?

Sterylizować czy nie sterylizować ?

Adopcja czy kupno?

Na wszystki powyższe pytania chętnie szczegółowo odpowiemy podczas wizyty w naszej przychodni. Jednocześnie pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie Państwa problemu.


logo weterynarii w pszczynie


PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA „ZWIERZAKI” s.c.

lek.wet. Małgorzata Bartosz
lek.wet. Lucyna Ćmok
lek.wet. Jarosław Tomana

Ul. Kilińskiego 3A
43-200 Pszczyna
telefon: (32) 447 18 85

telefon w nagłych przypadkach:
607 303 304

CZYNNE:

Poniedziałek - Piątek
9.00 - 19.00
Sobota:
9.00 - 14.00
Niedziela:
17.00 - 18.00

weterynaria w pszczynie
© 2007–2012 Przychodnia weterynaryjna ZWIERZAKI  Pszczyna Ul. Kilińskiego 3A